A Nyíregyházi Foglalkoztatási Paktum irányító és döntéshozó szerve az Irányító Csoport, amely a paktumprojekt végrehajtásával kapcsolatos stratégiai és operatív jellegű döntések meghozatalára felhatalmazott vezető tisztségviselőkből áll. Ők határozzák meg a projekt tevékenységeinek, illetve feladatainak szakmai irányait, ellenőrzik a pénzügyi és szakmai teljesítését, valamint közreműködnek a szerződések létrehozásának folyamatában.

Az Irányító Csoport szavazati jogkörrel rendelkező tagjai az Együttműködési Megállapodás alapján:

• Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata részéről a mindenkori polgármester az Irányító Csoport elnöke,
  • a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal részéről a mindenkori kormánymegbízott az Irányító Csoport társelnöke,
  • a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi és Iparkamara részéről a mindenkori elnök az Irányító Csoport teljes jogú tagja.

Az Irányító Csoport ülésein megfigyelői-véleményezői jogkörrel vesznek részt:

• a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal Foglalkoztatási Főosztályának főosztályvezetője,
  • a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal Működést Támogató Főosztályának főosztályvezetője,
  • a Paktumiroda tagjai.

A napirend témája által indokolt esetben az Irányító Csoport elnöke a tagok kezdeményezésére eseti meghívott személyeket kérhet fel az ülésen való részvételre.