Ez a jelmondata annak az újszerű kezdeményezésnek, melynek keretében november 29. - december 24. között a Nyíregyházi Advent karácsonyi forgatagában, a városalapítók szobránál található „Made in Nyíregyháza" faházban minden nap más és más nyíregyházi helyi termelő, bio és nem bio gazdaság, kézműves, hagyományos helyi termék készítő, valamint szolgáltató várja termékeivel a nyíregyháziakat.

A cél, hogy a lakosság jobban megismerje Nyíregyháza helyi termelőit és termékeiket, a helyi termékek fogyasztásának előnyeit, s mindezek gazdasági és környezetvédelmi jelentőségét.
A 20 helyi termelő egymást váltva mutatkozik be a „Made in Nyíregyháza" házikóban:

December 6-án, pénteken horgolt kézműves játékokat, lakberendezési tárgyakat,
December 7-én szombaton helyi kézműves termékeket,
December 8-án vasárnap egyedi készítésű üveg ékszereket,
December 9-én hétfőn mézet,
December 10-én kedden kézműves termékeket,
December 11-én szerdán pite süteményeket,
December 12-én csütörtökön népművészeti és kézműves termékeket,
December 13-án pénteken kerámia tárgyakat,
December 14-én szombaton kézműves termékeket,
December 15-én vasárnap bio gyümölcs és zöldségleveket vásárolhatnak, akik helyi kézműves termékekkel szeretnék megajándékozni szeretteiket.
Szeretettel várjuk Önt is Nyíregyháza helyi termékeinek faházánál!

Lepje meg szeretteit minőségi, helyi kézműves termékekkel! …mert ajándékozni öröm!